Meniu
TITULINIS Pirčių rūšys ir skirtumai

Pirčių rūšys ir skirtumai

Pirtys nuo seno yra žinomas ir mėgstamas malonumas, kuriuo naudojasi daugelis kultūrų. Artimi šalių santykiai lėmė, kad kultūriniai ypatumai ėmė maišytis, todėl ne išimtis ir pirtys. Šiomis dienomis išbandyti galima ne tik tradicinę garinę rusišką pirtį, tačiau nieko jau nestebina ir suomiška sauna ar drėgna turkiška pirtis. Tačiau ar kada teko plačiau susipažinti su šiomis pirtimis ir jų skirtumais?

Garinės rusiškos pirtys

Garinės rusiškos pirtys yra kone seniausios mūsų šalyje žinomos pirtys, kuriomis naudotasi jau prieš daugelį metų. Anksčiau garinės rusiškos pirtys buvo vienintelė maudymosi vieta (nepaisant natūralių vandens telkinių), todėl jos svarba mūsų kultūroje taip pat labai didelė. Rusiška garinė pirtis yra gana karšta, temperatūra joje siekia apie 70 laipsnių, drėgmė gali siekti net ir 100 procentų. Dėl šios priežasties vienos seanso trukmė rusiškoje garinėje pirtyje turėtų būti ne ilgesnė nei 10 minučių.

Suomiškos pirtys

Suomiškos pirtys, kitaip dar dažnai vadinamos saunomis, mūsų šalyje paplito kiek vėliau nei garinės rusiškos, tačiau gana greitai išpopuliarėjo ir įsitvirtino mūsų kultūroje. Suomiškas saunas dažnai renkamasi kaip pramogą įvairių švenčių metu, pastaruoju metu jos vienos populiariausių namuose rengiamų pirčių. Suomiškos pirtys yra kiek karštesnė nei rusiškos, temperatūra jose paprastai būna ne žemesnė nei 70 ir gali siekti iki 110 laipsnių. Temperatūra suomiškoje pirtyje reguliuojama pilant šaltą vandenį ant įkaitusių, jos viduje esančių akmenų.

Japoniškos pirtys

Japoniškos pirtys daugeliui gali skambėti egzotiškai ir atrodyti nepažįstamos, tačiau greičiausiai taip nėra. Japoniškos pirtys yra nepaprastai populiarios Lietuvoje, tik mūsų šalyje jas įprasta vadinti kiek kitaip – tiesiog kubilu. Kubilo viduje yra krosnelė, kūrenama iš išorės, ir šildanti jame esantį vandenį. Kubilas nėra gilus, jame įtaisyti suoliukai, todėl vandenyje kaitinamasi patogiai atsirėmus į kubilo kraštus. Paprastai kubile esantis vanduo įkaitinamas iki 50 laipsnių. Japoniškos pirtys montuojamos lauke, jose kaitinamasi tiek vasarą, tiek ir žiemą.