Meniu
TITULINIS Ką reikia žinoti apie terasų stiklinimą

Ką reikia žinoti apie terasų stiklinimą

Terasų stiklinimas yra vertinamas gana prieštaringai: vieni šią idėją giria ir labai palaiko, kiti priešingai – mano, kad tai yra visiškai nereikalinga. Nors daugeliu atvejų tai priklauso nuo individualaus kiekvieno požiūrio, vis dėlto, būtų galima išskirti du pagrindinius, neigiamą požiūrį į terasų stiklinimą, formuojančius veiksnius. Pirmasis – neva tai itin brangiai kainuoja, antrasis – prarandama erdvės ir sumažėja buvimo gamtoje pojūtis. Iš tiesų šios priežastys yra tik gajūs mitai, kuriuos paneigti yra visiškai nesudėtinga.

Ar terasų stiklinimas yra labai brangus

Įsivaizduojama itin aukšta terasų stiklinimo kaina tampa kone pagrindiniu veiksniu dėl kurio net gana stabilias pajamas gaunantys namų savininkai nesiryžta jų stiklinti. Tačiau dažniausiai numanoma kaina ir ta, kurią paskaičiuoja meistrai gerokai skiriasi ir klientai lieka maloniai nustebinti. Standartinių terasų stiklinimas nėra didžiulė investicija, ypač turint omeny, kad jis bus išties ilgalaikė. Naudojant tik kokybiškas medžiagas pasiekiamas puikus rezultatas ir terasos būna išties tvirtos ir ilgaamžės, todėl net ir nestandartinių terasų stiklinimas, kuris gali būti šiek tiek brangesnis nei standartinių, atsiperka su kaupu.

Ar terasų stiklinimas sumažina jų erdvę ir gamtos pojūtį

Dar vienas iš, ko gero, labiausiai paplitusių mitų, kad terasų stiklinimas sumažina jų erdvę ir buvimo gamtoje pajūtį. O taip tikrai nėra. Pirmiausia vertėtų atkreipti dėmesį, kad stiklas puikiai praleidžia tiek dienos šviesą, tiek saulės šilumą, todėl erdvės terasoje nesumažėja. Ji lieka tokia pati šviesi ir šilta, tiesiog suteikiama galimybė apsisaugoti nuo nemalonaus, žvarbaus ar gūsingo, daiktus nuo stalų ar kitų paviršių nupučiančio vėjo, lietaus ar kitų netikėtai užklupusių kritulių. Tą patį galima pasakyti ir apie buvimo gamtoje pojūtį, kuris tikrai nėra prarandamas. Terasos stiklai yra gana dideli, todėl pro juos gerai matyti aplinka, be to, jie varstomi, taigi prireikus gali būti atidaromi, įleidžiama gryno oro (įstiklinus terasą tai padaryti galima net lietingą dieną!) ar mėgaujamasi švelniu vėjeliu.